Tęczowy Piątek w polskich szkołach – oświadczenie

Oświadczenie My Rodzice stowarzyszenie matek ojców i sojuszników osób LGBTQIA
KPH po raz czwarty inicjuje Tęczowy Piątek w polskich szkołach.

Po raz czwarty jako rodzice dzieci LGBTQIA mają nadzieję, że szkoły wezmą udział w akcji i pokażą, że są miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla każdej młodej osoby. Pokażą naszym dzieciom, że je akceptują takimi jakimi są i że wszystko z nimi ok.

Jako rodzice towarzyszymy naszym dzieciom w ich drodze przez szkołę. Bywa jednak, że jest to droga bardzo trudna do pokonania.

Dzisiaj w Polsce, Kościół katolicki, część prawicowych organizacji pozarządowych, urzędnicy władz oświatowych budują mury niezgody, prowokują agresję. Pytamy jak pogodzić obowiązek szkolny z rozwojem psychoseksualnym i tożsamością płciową? Poprzez ośmieszanie, wykluczenie, lekceważenie nie włączymy naszych dzieci w społeczność szkolną, nie poprowadzimy w dorosłość. Młodzież zmaga się ze zinstytucjonalizowaną opresją. Ze strony dorosłych, którzy publicznie wypowiadają straszne, obraźliwe słowa.

Tęczowy Piątek jest świętem różnorodności. Tęczowy Piątek daje możliwość stworzenia przestrzeni dla wszystkich. Daje świadomość wielości istnienia. Młodzież ma empatię, wrażliwość, ciekawość świata. Rodzice i szkoła mają obowiązek dawać szansę rozwoju.

Nie bójmy się mówić, że miejsce naszych dzieci jest w bezpiecznych szkołach.
Przeciwstawiajmy się dyskryminacji i homofobii. Wymagajmy od szkoły, od państwa polskiego respektowania praw naszych dzieci.

Zawracamy się do tych wszystkich rodziców, którzy nie chcą słyszeć o istnieniu naszych dzieci. Nie rozpowszechniajcie słów o zarazie i poważnych zaburzeniach.

Niektórzy z nas już swoje dzieci opłakują, bo nie zniosły świata, który dla nich przygotowaliśmy.
Tęczowy Piątek daje siłę osobom LGBT.
Tęczowy Piątek daje wiedzę nauczycielom i uczniom.
Tęczowy Piątek uwrażliwia.
STOIMY PO STRONIE MŁODZIEŻY
My, Rodzice – stowarzyszenie matek, ojców i rodziców osób LGBTQIA