List do Olgi Tokarczuk

Szanowna Laureatko Nagrody Literackiej im. A. Nobla!
Miła Pani Olgo!
Droga Sojuszniczko Osób LGBTQIA czyli naszych dzieci!

Żadne gratulacje nie wyrażą naszej radości i dumy z Pani sukcesu.
W ostatnią sobotę, we Wrocławiu szła Pani z nami i naszymi dziećmi w Marszu Równości, jasno opowiadając się za różnością świata. Bardzo cenimy wszystkich sojuszników i sojuszniczki, niosą piękne przesłanie równości, a Pani głos wraz z nagrodą brzmi dziś jeszcze mocniej. Jesteśmy bardzo dumni, że polska pisarka, która afirmuje życie snując rozważania o jego końcu, formułuje uważne myśli o człowieczym losie, została doceniona przez Szwedzką Akademię. Wielość i spektrum literackich tropów, które odnajdujemy w Pani książkach, pozwala nam widzieć życie znacznie szerzej i pomaga odnaleźć swoje miejsce.
Świat, w którym żyjemy dziś jest niełatwy, ale bywał znacznie gorszy.
Ale ten świat jest teraz i jest nasz.
Piszemy zatem nasze „księgi” wspierani różnorodnością losów i postaw Pani bohaterów i bohaterek. Przesłanie Pani prozy podtrzymuje w nas wiarę, że indywidualność, oryginalność i osobność losów jest wielką wartością, której warto bronić, idąc pod prąd.
Jesteśmy tylko jedną z grup, którą Pani wspiera publicznie podkreślając szacunek dla praw człowieka, za co jesteśmy bardzo wdzięczni, ale chcemy też zaznaczyć, że bardzo cenimy Pani rozumienie przyrody i niezwykłe poszanowanie jej przedstawicieli i jej praw, które ustanowiła przed naszym, ludzkości, triumfalnym pochodem.
Jesteśmy niezwykle dumni, że jest Pani naszą sojuszniczką, jako polska pisarka o światowej sławie.
Kłaniamy się nisko.

Zarząd My Rodzice – stowarzyszenie matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA
Dorota Stobiecka, Marek Błaszczyk, Marzenna Latawiec, Ewa Miastkowska, Irmina Szałapak, Anna Skalska, Alicja Miśkiewicz